Въпреки успеха, младите български таланти остават на 3-а позиция в групата с 4 точки и ще чакат развоя в останалите потоци с надеждата да бъдат най-добър трети отбор. В другата среща Швеция се наложи с 2:0 над Грузия и оглави крайното класиране, а двата отбора продължават във втората квалификационна фаза. Шведите са първи със 7 точки, Грузия е след тях с 6. Следват България с 4 и Молдова с 0.

Двата гола в полза на България паднаха в средата на второто полувреме, въпреки че нашите имаха надмощие през цялото време. Най-напред крилото на Левски Стивън Петков се разписа в 54-ата минута и това е негов трети гол в мачовете. Шест минути след това капитанът Никола Колев удвои аванса на българския отбор от фаул, отсъден заради нарушение срещу съотборника му от Литекс Георги Минчев, предаде Гонг.

Селекционерът на България Александър Димитров заложи на следния състав днес: Георги Китанов, Денислав Мицаков, Любомир Илиев, Петър Чобанов, Мики Орачев, Александър Василев (47- Димитър Маймунков), Стивън Петков (62- Серкан Юсеин), Георги Минчев (78- Милчо Ангелов), Станислав Дрянов, Михаел Орачев, Никола Колев.