Аталанта няма да играе в евротурнирите през следващия сезон, след като завърши на осмата позиция в Серия А. Бергамаските загубиха с 0:1 от Емполи у дома в двубой от 38-ия кръг и финишираха на незавидното място.

ВИДЕО ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК

Играчите на треньора Джан Пиеро Гасперини направиха всичко по силите, но на два пъти гредата им попречи да отбележат попадение.

Аталанта се нуждаеше от успех, за да си осигури поне участие в Лига на конференциите, но мястото си спечели Фиорентина след победата над доскорошния хегемон в Серия А Ювентус.

Успехът за Емполи донесе Лео Шулац с късен гол десет минути преди края на редовното време. Удар с глава на Дуван Сапата срещна гредата във финалните минути и лиши Аталанта поне от равенство.

Големият финал на италианската Серия А е днес, когато ще стане ясен новият шампион. От 19 часа са мачовете на претендентите за титлата Милан и Интер.