Арда постигна първата си победа от повече от месец насам. Кърджалийският тим си припомни какво е да вземеш три точки след убедителен успех у дома срещу Пирин (Благоевград), след който футболистите на Георги Чиликов се изкачиха до осмото място във временното класиране, докато днешния им съперник се озова на последната четиринадесета позиция в таблицата.

Двата тима са съответно с 8 и 3 точки.

И двата тима влязоха в срещата днес със серии от по три мача без да са печелили, като Арда имаше равенство и две загуби, а Пирин - три поражения.

Първият четвърт час на "Арена Арда" бе равностоен, а малко след това домакините нанесоха своя удар.

В 18-ата минута Арда поведе след далечен изстрел на Лъчезар Котев, който стигна до мрежата и след не най-добрата намеса от страна на Димитър Шейтанов. Котев стреля с вътрешен фалц в посока вратарския ъгъл, а Шейтанов опита да боксира, но просто прати топката във вратата си - 1:0.

Настроението в игра на кърджалии бе видимо, като те не спираха да атакуват и пет минути преди почивката домакините удвоиха, след като при ситуация трима на двама в наказателното поле Жуниньо даде хубав пас към Иван Коконв, а той с левия крак отбеляза в далечния ъгъл с техничен шут за 2:0.

Около десет минути след началото на второто полувреме Арда получи дузпа, след като Шейтанов удари Тонислав Йорданов при опита си да избие топката. Потърпевшият нападател се нае с изпълнението и не сбърка, отбелязвайки по перфектен начин в стил "Паненка" за 3:0.

При една от малкото атаки на Пирин Преслав Йорданов можеше да реализира, но се размина с топката при центриране на Петър Занев. В 74-ата минута Тонислав Йорданов отбеляза за втори път, но този път голът не бе зачетен след консултация с ВАР, при което стана ясно, че Йорданов е бил в засада.