Арсенал разочарова феновете си с равенство 1:1 при гостуванено си на Брайтън в 19-ия кръг на Висшата лига.

Играчите на Унай Емери започнаха много силно двубоя и направиха поредни опасни атаки, но това се дължеше основно на слабото представяне на притивниковата защита.

След това Брайтън заигра по-добре и изравни играта, като през второто полувреме нито един от двата отбора не направи достатъчно, за да заслужи победата.

Арсенал поведе в резултата в седмата минута и като цяло бе по-добрият отбор на терена, но не създаде повече голови положения от домакините си на Боскинг дей.

Александър Лаказет отне топка в наказателното поле и подаде на Пиер-Емерик Обамеянг, който стреля технично в далечния ъгъл за 1:0, но Брайтън изравни бързо.

Щефан Лихщайнер не успя да пресече дълъг пас в половината на Арсенал в 35-та минута и топката попадна в свободния Юрген Локадия, който я чукна покрай вратаря Берндт Лено и я изпрати с лек удар в мрежата на гостите за 1:1.

Брайтън загуби предходните си три мача във Висшата лига и с това се смъкна в долната половина на таблицата, а тази точка бе 22-та за отбора за първата половина на сезона.

Албиън е с два пункта зад Уест Хем на 13-то място и води с три пред 14-ия Кристъл Палас.