Арсенал не успя да победи последния в класирането Уотфорд като гост.

Двата тима завършиха наравно 2:2, като "артилеристите" пропиляха аванс от два гол.

Те бяха дело на головата машина на тима Пиер-Емерик Обамеянг, който вече има 5 гола за 5 кръга във Висшата лига.

Габонският национал откри в 21-ата минута, след като се завъртя отлично в наказателното поле и стреля в долния ъгъл на вратара.

Малко по-късно Обамеянг получи пас на празна врата от Мейтлънд-Найлс и без никакъв проблем удвои.

В този момент сякаш Арсенал реши мача, но Уотфорд не се предаде.

"Стършелите" изиграха отлична втора част. Още в 53-ата минута Сократис сбърка безумно и Том Клевърли намали.

Десет минути преди края дойде ред за грешка на другия централен защитник - Давид Луис, който направи дузпа.

Наказателният удар бе вкаран от Роберто Перейра, с което донесе точката за тима си, втора от началото на сезона.