Аржентина е на 4 т. от Мондиал 2022, като ще има 6 оставащи мача, в които да ги събере. Очевидно актуалният шампион на Южна Америка няма да изпусне такава възможност, особено след като се промъкна в ужасно трудно гостуване на Уругвай и спечели с 1:0 рано тази сутрин наше време.

Анхел ди Мария - този талисман на небесносиньото и бялото, отново вкара изключително важен, а и невероятно красив гол. Същият Анхел с копване с левачката донесе победите на двата последни триумфални финала на аржентинския футбол - на Олимпиадата 2008 срещу Нигерия (1:0) и на Копа Америка 2021 преди няколко месеца (пак 1:0 над Бразилия). Това е човекът за най-важните голове в селесте.

Капитанът Лео Меси, не напълно възстановен от травма, дори остана резерва и влезе чак в 75-ата минута в Монтевидео.

До тогава Ди Мария бе откри с фалцовия си удар по диагонала в 7-мата минута, а домакините изпуснаха куп шансове, удариха две греди и проклинаха малшанса. Луис Суарес не искаше да повярва как топката отказва да влезе в аржентинската врата, а и стражът на гостите Емилиано Мартинес отново показа чудеса, както е в целия квалификационен цикъл.

Аржентина е с 28 точки, на 6 зад лидера и вече класирал се за Мондиала тим на Бразилия. В сряда рано сутринта двата тима се срещат в Буенос Айрес.

Трети е Еквадор с 20 т., с нападателя на ЦСКА Жорди Кайседо в състава. С по 16 са три отбора - Чили, Колумбия и Уругвай. И трите имат по пет оставащи мача, а Аржентина има да изиграе 6 двубоя. На практика няма как да не се класира, и то като първи или втори в зоната.

И още нещо ключово - серията без поражение на отбора на Лионел Скалони е вече 26 двубоя, като води началото си от полуфинала на Копа Америка 2019, загубен с 0:2 от Бразилия. Ако не падне в сряда, Аржентина ще пренесе в трета година поредицата си. Такава серия без загуба в световния футбол наскоро направи Италия, която влезе в Евро 2020 след три години, в които не познаваше какво е да паднеш на футбол. Сега Аржентина набира подобна скорост за Мондиал 2022, ако можем да търсим знаци и опорни точки в прогнозите.

В зона КОНКАКАФ САЩ взе голямото дерби с Мексико - 2:0. Головете вкараха асовете от Челси - Кристиан Пулисич, и Ювентус - Уестън Макени. Американците са първи в класирането с 14 т. и по-добра голова разлика от мексиканците.

Трети е Канада с 13, след като победи у дома с 1:0 Коста Рика. Панама е на четвърто място с 11 точки след драматично 3:2 на терена в Хондурас.

Коста Рика, Ямайка и Ел Салвадор имат по 6 т., а Хондурас е с 3.

Първите три тима отиват директно на световното, а четвъртият е на бараж.