Байерн (Мюнхен) се сгромоляса тежко в битката за титлата и е доста вероятно да не бъде шампион на Германия за първи път от 11 години насам.

Баварците паднаха с 1:3 от РБ Лайпциг у дома, като вече титлата е изцяло в ръцете на Борусия (Дортмунд).

Байерн продължава да е лидер, но само с точка аванс и един мач на сметката си до края на сезона. Борусия пък има два мача до края, един срещу Аугсбург и един срещу Майнц, а победи в тях ще означават титла за тима от Дортмунд.

А нищо не предвещаваше тази събота вечер да бъде толкова кошмарна за баварците на почивката, когато те водеха с 1:0 след гол на Серж Гнабри.

Немският национал се разписа в 25-ата минута и в тези миго Байерн вървеше уверено по пътя си.

Но през втората част РБ Лайпциг, който играше за гарантирането на мястото си в Шампионска лига, не само изпълни своята цел, но и смълчва "Алианц Арена".

Конрад Лаймер изравни в 64-ата минута, а в последните 15 минути на двубоя две дузпи донесоха и успеха на тима от Лайпциг.

Не всеки ден виждаме отборът гост на "Алианц Арена" да получава два наказателни удара, при това с такава важност, но РБ Лайпциг имаше тази привилегия, която Кристогър Нкунку и Доминик Солослай превърнаха в два гола.

Така РБ Лайпциг спечели с 3:1 и ще бъде част от Шампионска лига през следващия сезон като трети в класирането на Бундеслигата, докато Байерн ще се моли единствено на помощта на Аугбсург и Майнц.

Това бе осмият мач от началото на календарната година, който Байерн не успява да спечели, а това до голяма степен обяснява защо по всяка вероятност новият шампион на Германия ще бъде Борусия (Дортмунд).