Шампиоснка лига ще има първите си два четвъртфиналисти през сезона, които ще бъдат определени от тазвечершните сблъсъци.

Двата сблъсъка са от 22 часа българско време, като Ювентус - Порто ще бъде излъчен по Max Sport 3, a Борусия (Дортмунд) - Севиля ще бъде излъчен по Max Sport 2.

Със сигурност по-интересен изглежда сблъсъкът в Торино, където Кристиано Роналдо и компания ще трябва да търсят задължителна победа, за да запазят мечтата си за трофей от Шампионска лига жива.

Триумф именно в този турнир сякаш бе голямата цел, стояща зад пристигането на Кристиано Роналдо в Ювентус през 2018-а.

В два поредни сезона обаче пътят на "бианконерите" завърши доста шокиращо, с отпадания от отбори като Аякс и Лион.

А тази вечер е надвиснала трета подобна възможност, защото тимът на Порто, който със сигурност не е сред големите фаворити в турнира, влиза в този реванш с гол аванс в актива си.

Този гол аванс дойде благодарение на успеха с 2:1 преди три седмици в Португалия.

Тогава Ювентус и Роналдо изиграха доста безличен мач, най-вече в атакуващ план, където за 90 минути не успяха да създадат почти нищо интересно пред португалската врата.

Все пак попадение на Киеза малко преди края запази надеците на Юве живи, защото и 1:0 тази вечер ще е достатъчно за продължаване към четвъртфиналите.

Ако обаче Кристиано и компания играят по начина, по който го направиха в първия мач, едва ли този успех ще дойде лесно.

Сякаш сега е моментът Кристиано да поведе Ювентус към нещо голямо, защото в противен случай ще се стигне до звучен провал и ранно отпадане от Шампионска лига, подобно на това от миналия сезон срещу Лион.

Другият двубой за вечерта е в Германия, където Борусия Дортмунд посреща Севиля.

Домакините от Дортмунд спечелиха първия мач в областта Андалусия с 3:2, което им дава значително предимство в сблъсъка.

Двата тима изиграха страхотен мач, каквито бяха и предварителните очаквания.

Едва ли и тази вечер в Дортмунд ще видим предпазлива игра, защото просто тези два тима и най-вече Борусия, никога не подхождат по този начин към мачовете си.

Борусия има детето-чудо Холанд в редиците си, който преди три седмици сътвори поредното си шоу, вкарвайки два гола, допълнени и от асистенция.

На страната на Севиля пък е опитът, защото играчите на носителя на Лига Европа са преминали през доста повече подобни тежки битки, макар и не в този турнир.

Със сигурност Севиля няма излезе като обречен отбор на терена, а ще опита всичко, за да намери място сред най-добрите 8 в Шампионска лига.

Това обаче изглежда като доста трудна задача.