Милан продължава да мечтае за завръщане в Шампионската лига, след като разби с 3:0 у дома Емполи в Серия "А".

В основата на успеха отново бе Кшищоф Пьонтек, полската сензация на сезона не само в Италия, а вероятно в цяла Европа.

Деветката заби седмото си попадение в шест мача след януарския трансфер от Дженоа в Милан. Общо за сезона Пьонтек е с 26 гола в 27 мача!

"Отборът игра силно след почивката, а Кшищоф постоянно е на добри позиции - анализира Дженаро Гатузо, треньорът на миланския гранд. - Няма да се откажем от битката за четворката.

Няма да гледаме към класирането, просто ще излизаме във всеки мач с мисъл за максимален брой точки. Играем с голямо желание в последните седмици, което ме радва."

Франк Кеси и Саму Кастийехо вкараха другите две попадения за Милан.

Колосът със седем европейски титли не е играл в Шампионската лига от пет години.

Сега "червено-черните" са четвърти, но битката с Рома, Аталанта и Лацио за последните две квоти в карето (първа и втора позиция изглеждат недостижими) се очертава да е страховита.