Отборът на Ботев (Пловдив) записа доста предтижен резултат по време на подготвителния си лагер в Дубай.

Пловдивчани завършиха наравно 2:2 с руския шампион Зенит (Санкт Петербург), който се състоя в по-различен формат от две полувремето от 40 минути.

Двата тима изиграха страхотен мач, а въпреки далеч по-голямата класа на противника, Ботев стоеше доста добре на терена и си заслужи престижния резултат.

Той дойде благодарение на два гола от дузпа. Първият наказателен удар бе реализиран от Неделев за 1:0, а в края на мача Маркиньос от нова дузпа оформи крайното 2:2.

За руският шампион точни бяха капитанът на националния тим Артьом Дзюба, каккто и друг руския национал - Магомед Оздоев.

Днес контролни мачове изиграха и други родни тимове. Славия претърпя много тежък разгром от украинския Металист (Харков), а столичният Локомотив загуби от втородивизионния руски Балтика с 0:1.

Техните съименици от Пловдив пък победиха с 3:1 Марица в градско дерби, докато Черно море би с 3:0 дубъла на Лудогорец.