Лудогорец увеличи аванса си на върха в българското първенство след 1:0 на терена на Ботев. Това обаче бяха едни от, ако не и най-трудните три точки за шампионите от началото на сезона. Домакините заслужиха поне точка и трябва да съжаляват, че не успяха да я вземат.

Мачът тръгна рутинно и очаквано - Жоржиньо по диагонала откри в 7-ата минута. Вратарят на Ботев Янко Георгиев можеше да се намеси по-добре в ситуацията.

Но, вдигнати и от публиката си, и от импулса на треньорската смяна и идването на Ферарио Спасов, домакините показаха съвсем различно лице от това, което досега виждахме през сезона.

Ботев овладя инициативата, а най-активен бе дебютантът Димитър Тонев. Той навърши 18 години преди само четири дни, а днес за първи път бе на терена в мач от първенството на България.

Националният вратар Пламен Илиев спаси удара му под гредата в средата на първото полувреме и това бе сигнал Ботев да тръгне смело напред.

Още преди почивката домакините поискаха и дузпа, но реферът Георги Димитров замълча - ситуацията бе спорна, имаше задържане на Кристиан Димитров при корнер.

В 54-ата минута Ботев отново скочи на съдията, но пак в положение, което не бе безспорно. "Канарчетата" искаха червен картон за Рафаел Форстер, но повторенията показаха, че той не бе последен в отбрана, когато задържа откъсващия се Александър Тонев.

Ботев изпусна още три добри положения, а Пламен Илиев направи голям мач. Въпреки, че удържаше резултата и почти не направи атака след почивката, Лудогорец може да е доволен - не е допуснал гол вече в 7 пълни двубоя в първенството и общо 692 минути. Ботев пък няма вкарано попадение от 4 мача и е предпоследен.

Но с такава игра, а и със смелостта да заложи на таланти като Тонев, като 17-годишните Станислав Шопов и Петър Итов, които също играха в сблъсък с шампиона.

Лудогорец има вече 7 т. аванс на върха пред Левски, който играе по-късно днес у дома срещу Арда.