Бразилия започна с летящ старт участието си на олимпийския футболен турнир. Тимът на “селесао”, който на Олимпиадата в Токио защитава титлата, спечелена на домашния турнир в Рио преди пет години, разби Германия с 4:2 в Йокохама.

Мачът между двете традиционни сили бе повторение именно на финала от Рио 2016.

Ричарлисон, който се присъедини към олимпийския отбор непосредствено сред приключването на Копа Америка, не показа каквито и да е признаци на умора и развинти защитата на Бундестима с хеттрик, отбелязан в рамките на само 23 минути преди почивката. Острието на английския Еверттън откри от добавка в 7-ата минута, а шестнадесет по-късно засече с глава центриране на Гилерме на близката греда за 2:0. Той вкара третия си гол с премерен удар с десния крак след точно 30 минути футбол за 3:0, а до почивката бразилците пропуснаха и дузпа, изпълнена от Матеус Куня в самия край на полувремето.

След подновяването на играта Германия показа някои добри неща и потърси начин да се върне в мача, като в 56-ата минута Надием Амири отбеляза с помощта на рикошет за 3:1, но шест минути по-късно капитанът на Маншафта, Максимилиан Арнолд, бе изгонен за остро влизане срещу Ричарлисон.

Въпреки това Рагнар Ахе направи 3:2, за да направи интригата още по-голяма седем минути преди края, но в добавеното време Паулиньо уби надеждата на европейците - 4:2 и победен старт за южноамериканците в група “D”.

В другата среща от групата Кот Д’Ивоар победи Саудитска Арабия с 2:1.

Аржентина претърпя провал и отстъпи с 0:2 на Австралия в първи двубой и за двата тима от група “С” на турнира. “Гаучосите” останаха в намален състав след два експресни жълти картона на Франсиско Ортега в продължението на първото полувреме, когато така или иначе вече догонваха в резултата - Лахлан Уелс бе открил за озитата след четвърт час.

В 80-ата минута Марко Тилио сложи точка на спора с втори гол. Така във втория кръг Аржентина и Испания ще играят в ключов мач от групата, след като “фуриите” се провалиха и взеха само точка от Египет по-рано днес.

Япония постигна победа с 1:0 срещу Южна Африка в група “А”, а в група “В” Румъния се справи със същия резултат с Хондурас.