Реал Мадрид се спаси от загуба у дома срещу Реал Сосиедад с гол в 90-ата минута - 1:1. Резервата Винисиус Жуниор вкара отблизо, но топката имаше нужда и от рикошет в тялото на бранител, за да стигне все пад до мрежата на коравите гости.

Те смело браниха прекрасното попадение с глава на Кристиан Порту в 55-ата минута, като вече се виждаха победители на терена на тренировъчния стадион на Реал "Алфредо ди Стефано".

Винисиус обаче спаси гранда от загуба, след като се появи на мястото на Иско в средата на второто полувреме.

Не че равенството върши много работа на Мадрид, но все пак - точката може да има голяма стойност в края на сезона. Разликата с лидера Атлетико остава сериозна, тя е цели пет точки при мач по-малко за градския съперник.

Реал вече дори е трети по голова разлика, след като се изравни с по 53 т. с втория Барселона. Атлетико води с 58.

WINBET - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Първото полувреме не предвещаваше такива драми, след като натискът на домакините заплашваше да даде резултати в цифрово изражение на голове във вратата на Реал Сосиедад. В рамките на две минути Мариано Диас и Рафаел Варан уцелиха греди, удари на Тони Кроос и Лука Модрич бяха спасени с мъка от вратаря Алекс Ремиро, а шут на Марко Асенсио бе спрян пред голлинията от бранител.

Но след почивката гостите изведнъж се отвориха, а след третата им опасна атака за полувремето, поведоха. Порту вкара в далечния ъгъл след центриране отляво и Реал се озова в позиция да търси спасяване на поне точка.

След четири поредни победи в първенството и една в Шампионската лига, отборът на Зинедин Зидан трябваше да спечели, за да постави под напрежение лидера. Атлетико измъкна труден мач в неделя вечер като гост на Виляреал (2:0) и Реал нямаше алтернатива освен победата. Не успя да я постигне, а и едва се добра дори до реми.

Реал Сосиедад остава пети с 42 точки, на шест от четвъртия Севиля. Победата тази вечер го приближаваше още повече до място в четворката и Шампионската лига, което е целта на тима.