Черно море убедително надигра гостуващия Ботев (Пд) и спечели с 2:0 в мач от втория кръг на българското първенство. Домакините имаха пълно превъзходство особено преди почивката, когато трябваше да водят с повече от това 1:0, което бе фиксирано след първото полувреме.

Тимът на треньора Илиан Илиев влезе силно в мача и до 45-ата минута бе отправил 13 удара, като 4 от тях бяха в рамката на вратата.

Отговорът на Ботев бе повече от скромен - един безопасен удар извън очертанията за цяло полувреме.

Единственото попадение за тази част дойде в 27-ата минута, когато Родриго Енрике си поигра с двама бранители и вкара от десетина метра, завършвайки силна атака отляво. В последните минути "морето" изпусна още поне два пъти от идеални ситуации да удвои.

След паузата Ботев опита да се надигне за отговор, но чак в 55-ата минута нанесе първия си точен удар чрез Атанас Илиев. Той остана и единствен за целия мач.

Насреща бе отбор, който спокойно контролираше играта и опасно нападаше по фланговете, а вторият гол дойде напълно логично.

В 78-ата минута го вкара защитникът Живко Атанасов, привлечен от Левски преди сезона. Той технично прати шут край вратаря след изпълнен заучено корнер и комбинация в наказателното поле.

И в тази ситуация защитата на Ботев изглеждаше напълно неподготвена.

Черно море е с 4 точки от първите два кръга и не е допуснал гол. Ботев е с 3 точки, след като на старта победи Пирин у дома, а сега загуби.

Този съперник от Пловдив се оказва един от най-удобните напоследък за варненци. "Канарчетата" имат 1 победа в последните вече 11 мача с "морето".