Локомотив (Пловдив) оглави класирането след петия кръг на Първа лига.

Това се случи в директен сблъсък за челото срещу Арда, който пловдивчани спечелиха с 1:0.

Разбира се, Локомотив е лидер с условието, че Лудогорец, ЦСКА и Черно море са с мач по-малко, а Левски с два по-малко, но това не отнема от напълно заслуженото място на пловдивските "железничари".

От началото на сезона те спечелиха четири от петте си мача, като допуснаха поражение единствено от шампиона Лудогорец в Разград.

А освен това днес победата бе изкована с 10 души на терена, защото още през първата част червен катон получи Пиер Зебли.

Африканският халф на домакините извърши нарушение срещу откъсващият се сам срещу вратаря Светослав Ковачев. Първоначално Зебли получи жълт картон, но след преглеждане на ситуацията с ВАР, реферът изгони играча на Локомотив.

Нещата за домакините станаха още по-тежки, когато минути по-късно централният бранител Мартин Паскалев поиска смяна, а на негово място трябваше да влезе дебютантът Луан.

Но въпреки всички трудности през първата част, втората започна по перфектния начин за пловдивчани, които поведоха само 19 секунди след нейното начало.

Преслав Боруков направи отличен пробив и подаде успоредно на голлинията, където Бирсент Карагерен си спря топката и вкара за 1:0. Гол, оказал се и победен в срещата.

Арда също имаше своите шансове, най-вече чрез двете греди, които нацели.

Александър Василев удари страничния стълб още през първата част, а през втората Жозе Жуниое отправи страхотен далечен шут, който обаче се отби от напречната греда.

Но със сигурност отборът от Кърджали трябваше да направи далеч повече в атакуващ план, най-вече заради човека повече на терена.

Локомотив обаче умело удържа преднината си и напълно заслужено ще посрещне шестия кръг като лидер в класирането.