Локомотив (Пловдив) постигна първата си победа от началото на сезона в българския футболен шампионат след 2:0 над Царско село като гост.

"Смърфовете" до момента нямаха късмет, като бяха записали три равенства и три загуби, но днес успяха да се зарадват с попадения през второто полувреме.

В първата част точни удари към двете врати нямаше, но във втората Димитър Илиев даде асистенция на Лукас Салинас, а след това точно изпълни дузпа.

С победата Локо събира актив от шест точки и се изкачва до десетата позиция във временното класиране, а Царско село е 11-и със същия актив.

Локо успя да поведе в резултата в 69-ата минута, когато Димитър Илиев намери Лукас Салинас в наказателното поле. Последният се обърна и стреля по земя с левия крак в центъра на вратата, а Янко Георгиев не успя да спаси.

В 82-ата минута Христо Попадийн получи втори жълт картон заради единоборство с Димитър Илиев. Решението бе доста спорно.

В третата минута на добавеното време Илиев бе изритан от Александър Алекссандров и съдията отсъди дузпа. Потърпевшият бе точен от бялата точка