ПСЖ разпиля Барселона насред "Камп Ноу" в първи мач от осминафиналите на Шампионска лига - 4:1.

Каталунците отново ще трябва да търсят знаменит обрат на реванша като онова 6:1 през 2017-а срещу френския шампион, но сега такъв изглежда също толкова невъзможен.

Младата суперзвезда Килиан Мбапе се развихри и наниза знаменит хеттрик в първия си мач на този легендарен стадион.  С шоуто си нанесе още един тежък домакински удар за Барса в Европа след 0:3 от Ювентус в груповата фаза. Испанският гранд за първи път в историята си допуска по три гола в два поредни домакински мача в Европа. Днес можеше да са повече, но вратарят Марк Андре Тер Щеген направи няколко прекрасни спасявания.

ПСЖ стигна до огромния успех при отсъствието на звездите Неймар и Анхел Ди Мария, които са контузени. Маурисио Почетино ще е меко казано доволен от европейския си дебют начело на парижани.

Роналд Куман ще е потресен от решението си да пусне Жерар Пике в центъра на защитата след близо 80 дни отсъствие от титулярния състав на талисмана. Единственият гол на каталунците днес бе точно реализирана дузпа, с която се откри резултата, а и при спорни обстоятелства. Точен за гостите от Франция бе и другият нападател в лицето на Мойс Кийн.

Предимството на ПСЖ преди реванша на "Парк де Пренс" ще е огромно и евентуално отпадане може окончателно да подпечата смяната на отбора за Лионел Меси.

ПСЖ започна по-активно двубоя и извеждащ пас към Мбапе още в първата минута създаде напрежение за Тер Щеген, който не успя да уцели топката добре, но каталунците се измъкнаха

В 19-ата минута удар на Мауро Икарди беше избит от Педри преди топката да влети във вратата.

В 26-ата Барселона получи правото да изпълни дузпа, след като Френки Де Йонг се препъна и падна на тревата при далечен пас към него. Повторенията показаха, че има някакъв контакт с Маркиньос. От бялата точка Лионел Меси беше категоричен и направи 1:0.

Авансът на домакините обаче остана само за пет минути. В 32-ата Левин Курзава получи далечен пас и веднага намери Мбапе, който се промуши между двамата централни защитници преди да разстреля Тер Щеген от близка дистанция - 1:1.

До края на полувремето ПСЖ още на три пъти можеше да вкара. Първо в 35-ата минута Тер Щеген направи впечатляващо спасяване след диагонален удар на Курзава. И в тази ситуация Мбапе свърши перфектна работа.

Три минути по-късно германският страж спаси и удар на Мойс Кийн от дистанция, а в края на първата част Икарди с глава бе близо до гола след центриране от ъглов удар.

Снимка: AP/БТА

Втората част започна ударно и с бързи атаки на двата отбора. ПСЖ обаче продължи да е по-активния отбор и в 50-ата минута Тер Щеген направи спасяването на мача след удар на Мбапе, който рикошира в защитник.

Парижани заслужено поведоха в резултата в 66-ата минута. Алесандро Флоренци получи на десния фланг и веднага центрира, а лоша намеса на Жерар Пике прати топката на крака на Мбапе, който без да чака вкара за 2:1.

В 68-ата минута Мбапе трябваше да реализира хеттрика си. Той се подигра със Сержиньо Дест и стреля по земя, но Тер Щеген направи поредното си страхотно спасяване.

Малко след това обаче логичното се случи. След центриране на Леандро Паредес от фаул, Мойс Кийн засече с глава на далечната греда и направи 3:1.

Барса взе инициативата в следващите минути, но трудно стигаше до изгодни ситуации. Осман Дембеле пробва далечен удар, който мина високо над вратата.

Четири минути преди края резултатът стана 4:1. В страхотна контраатака и ситуация трима срещу един, резервата Юлиан Дракслер намери Мбапе и младият световен шампион матира съперника с прецизен удар.