Италианският шампион Интер се спаси от сериозна издънка и гарантира първата си позиция в класирането и след края на този кръг.

"Нерадзурите" успяха да победят Венеция с 2:1 у дома, като победният гол падна в последната 90-а минута на мача.

По този начин шампионите увеличиха преднината си на върха на пет точки, преди утрешното дерби между втория Милан и Ювентус. Каквото и да се случи в този двубой, то след седмица Интер ще се изправи срещу Милан в голямото градско дерби, което се очертава и като директен сблъсък за титлата.

Именно заради това бе много важно днес "нерадзурите" да спечелят и да влязат в дербито като лидери, макар заключителните минути на двубоя да изглеждаше, че ще има издънка срещу опашкаря Венеция.

Резултатът бе 1:1, като не се виждаше как Интер ще успее да преодолее отбраната на гостите, докато от зимния си сън не се събуди Един Джеко.

Бонсненският голаджия, който не се бе разписвал почти два месеца, се извиси над всички в последната минута и с глава донесе победата на Интер.

Иначе гостите откриха рано в мача с гол на Томас Хенри, а в края на първата част Николо Барела изравни за шампионите.

Очакванията бяха, че натискът на Интер още от първите секунди на втората част ще им помогне да си решат спокойно мача, но се наложи момчетата на Симоне Индзаги да треперят до последните минути на мача.

В късния мач от програмата очакваното шоу между Лацио и Аталанта не се състоя.

Двата тима направиха скучно 0:0 на "Олимпико", като за гостите от Бергамо резултатът може да се приеме като положителен, заради лиспващите девет титуялри заради коронавирус.

Лацио обаче не успя да се справи с голобрадите съперници в състава на гостите и записа поредният си разочароващ резултат през сезона. Видео от мача вижте на MAXSport.live.

Така Аталанта взе точка в битката за Шампионска лига, като бергамаските имат 43 точки на четвъртото място, с две повече от Ювентус. Лацио пък е шести с 36 пункта.