Шампионът Лудогорец постигна втората си поредна победа, след като се разправи с ЦСКА 1948 в късния мач от съботната програма в българския футболен елит. “Орлите”, които по-рано през седмицата отстраниха словенския Мура в квалификациите за Шампионската лига, вкараха три гола с три удара във вратата на столичния тим за 3:0.

Треньорът на домакините Валдас Дамбраускас завъртя в голяма степен състава си, което не е изненада с оглед на това, че на “орлите” предстои нова и доста по-сериозна битка в Европа - с гръцкия шампион Олимпиакос (Пирея).

От титулярите от мача през седмицата днес в стартовия състав бе единствено Бърнард Текпетей. Именно ганаецът откри резултата в продължението на първото полувреме, когато прехвърли резервния вратар на ЦСКА 1948 Димитър Тодоров.

Тодоров се появи на мястото на Даниел Наумов секунди по-рано, след като капитанът и титулярен страж на гостите получи удар в главата при сблъсък с Елвис Ману. По-рано играта принудително напусна и Симеон Петров.

Резервата Дориан Ротариу удвои с дебютния си гол за разградския клуб - това се случи в 65-ата минута, когато той безпроблемно преодоля противниковия вратар с диагонален удар.

По-малко от десет минути след това Ману вкара и трети гол - в 73-ата минута той не сгреши от близко разстояние за 3:0.

Така след два изиграни мача Лудогорец е с пълен актив от шест точки, докато ЦСКА 1948 е с две загуби и получени общо седем гола в двата изиграни двубоя досега.

Новият наставник на гостите Мирослав Миндев ще иска да забрави възможно най-бързо първия си мач начело на клуба.