Груповата фаза на Лига Европа приключи късно снощи, а 24 отбора намериха място в 1/16-финалите.

Към тях ще се присъединят и осемте отбора, заели третото място в групите на Шампионска лига.

Така на жребия в понеделник в Нион ще има 32 тима, разделени в две урни.

В първата урна ще са 12-те победители в групите на Лига Европа и четирите най-добри тима заели третото място в Шампионска лига.

В другата урна съответно се намират отборите заели вторите позиции в Лига Европа и останалите 4 тима идващи от Шампионска лига.

На тази фаза не могат да се срещнат тимове от една и съща страна, както и такива, които са били в една и съща група.

За съжаление българско участие в тази фаза на турнира няма да има, след като Лудогорец отпадна, заемайки четвъртои място в групата си. Съдбата на разградчани последваха и четирите тима с български футболисти в съставите си.