Арсенал се утеши частично след отпадането от Лига Европа преди няколко дни. “Артилеристите” сториха това с минимална победа с 1:0 срещу един от финалистите в Шампионската лига и голям свой лондонски съперник - Челси.

Футболистите на Микел Артета побеждават “сините” в Премиър лийг за втори път през сезона. За последно Арсенал бе записвал дубъл от победи срещу този съперник в първенството през сезон 2003/2004, когато завърши като шампион без нито една загуба.

За разлика от тогава, сега тимът е далеч от върха, но пък с днешните три точки поне на теория запази шансовете си за класиране за евротурнирите.

Единственият гол на “Стамфорд Бридж” днес дойде след фрапираща грешка на Жоржиньо. Италианският национал направи лошо връщане назад и щеше да си отбележи автогол, ако Кепа Арисабалага не бе избил топката със сетни сили от голлинията.

Тя обаче попадна в Пиер-Емерик Обамеянг, който асистира на Емил Смит-Роу, за когото не бе проблем да вкара победния гол. Това бе осма грешка на футболист на Челси този сезон, която води до гол във вратата на лондонския тим.

Междувременно бе затвърдена и статистиката, че Челси неизменно губи последните си осем домакинства за първенство, когато изосава на почивката - както се случи и днес.

През второто полувреме домакините се опитаха да изравнят, но стигнаха единствено до отменен гол на Кристиан Пулишич след корнер в 60-ата минута.

Арсенал е осми с 55 точки два кръга преди края, като първите седем тима в класирането ще играят в евротурнирите. На девето място обаче е Евертън с два мача по-малко и същия актив.  Челси е четвърти с 64 точки.