Турският гранд Галатасарай завоюва своята 22-а титла на страната.

Воденият от легендарния треньор Фатих Терим тима, победи директния конкурент Истанбул Башакшехир с 2:1.

Преди мача двата тима оглавяваха класирането с равен брой точки, но победата донесе трофея на Галатасарай, при оставащ кръг до края.

Тимът на Башакшехир, който е свързван с Реджеп Ердоган, за трети пореден сезон води убедително в класирането през целия сезон, но в самия край се проваля и остава в подножието на върха.

Тоози път Башакшехир загуби 13 точки за 6 мача, което се оказа фатално.

В директния сблъсък гостите дори поведоха с гол на Рияд Байич, но Галатасарай стигна до обрат през втората част.

Домакините вкараха три гола за десет минути, но два от тях бяха отменени след намесата на ВАР. Зачетен бе само този на Софиан Фегули в 47-ата.

Двата отменени гола изнервиха обстановката на стадиона, но Хенри Онйекуру хвърли в екстаз зрителите с гол, оказал се победен в 64-ата минута.

Вчера титлата спечелиха украинският Шахтьор (Донецк), чешкият Славия (Прага) и изненадващо полския Пяст (Главице).

Така в Европа са ясни всички шампиони осве българският, този на Армения и този на Сан Марино.