Манчестър Юнайтед пропусна да постигне пета поредна победа във Висшата лига, след като завърши наравно 2:2 с гостуващия Саутхемптън в 35-ия кръг.

Така "червените дяволи" не успяха да се изкачат на третата позиция в класирането и сериозно да увеличат шансовете си за класиране в топ 4, който дава право на участие в груповата фаза на Шампионска лига.

Гол в 96-ата минута след изпълнение на ъглов удар разочарова отбора на Солскяр, който се намира в подем след подновяването на шампионата. "Червените дяволи" не успяха да се възползват от загубите на Челси и Лестър и така остават зад тях. Точковият актив от 59 пункта е равен с този на "лисиците", които са четвърти, а третият Челси е с 60. Битката със сигурност ще продължи и в следващите три кръга, като в последния от тях Юнайтед гостува на Лестър.

Саутхемптън започна много добре двубоя и откри в 12-ата минута след грешка на Пол Погба, който подари топката на съперника. Нейтън Редмънд центрира към Стюарт Армстронг и халфът реализира от близка позиция.

В 16-ата минута страничният рефер, който в случая бе жена, правилно отмени гол на Рашфорд заради засада.

Все пак в 20-ата минута нападателят се поправи, като завърши блестяща многоходова комбинация. В нейния епилог Погба центрира към Марсиал, който се пребори със защитник и намери непокрития Рашфорд.

Само три минути по-късно обратът вече беше пълен. Погба намери Фернандеш, който изведе Марсиал и французинът мина през защитата преди да изстреля неспасяем снаряд за 2:1.

В 28-ата минута Пол Погба можеше да покачи резултата, но далечния му шут бе отразен от вратаря.

В началото на втората част първият добър шанс се откри пред гостите, като Нейтън Редмънд отправи неточен удар по земя от добра позиция.

Юнайтед спря да атакува интензивно, като най-големият пропуск направи Марсиал, който бе най-опасният играч на домакините. По-пестеливата игра на "червените дяволи" им коства точките в края.

Натискът на Саутхемптън в последните минути даде своя резултат отвъд добавеното време. В 96-ата минута след центриране от корнер топката беше отклонена на два пъти пред вратата, като в голмайстор се превърна резервата Майкъл Обафеми.