Реал (Мадрид) вече се готви да празнува 34-ата си титла в Ла Лига след победа с 2:1 при гостуването си на Гранада в 36-ия кръг.

Отборът на Зинедин Зидан възстанови преднината си от 4 точки пред Барселона и поне една победа или две равенства в последните два кръга ще му гарантират трофея.

В пореден мач "белия балет" показа колебания и нервност, но успя да постигне девети пореден успех след две попадения още преди да са изминали 20 минути игра.

Гол на Гранада през втората част даде импулс на домакините, които бяха близо до изравняване, но намеси на Серхио Рамос и Тибо Куртоа запазиха точките за Реал.

Резултатът на "Нуево Лос Карменес" беше открит от защитника Ферланд Менди, който направи страхотен пробив по левия фланг и изстреля много силен изстрел от малък ъгъл, който хвана неподготвен вратаря.

Голът на Карим Бензема за 2:0 в 16-ата минута бе от подобна позиция. Лука Модрич намери французина в наказателното поле и нападателят си бутна топката за десния крак преди да отправи силен голов удар.

През втората част Гранада заигра много по-добре и заслужено стигна до попадение в 50-ата минута. Каземиро загуби топката в центъра на терена и Янгел Херера отправи перфектен извеждащ пас към Дарвин Макис, който пусна топката между краката на Тибо Куртоа за 1:2.

Резултатът се запази до края, въпреки че домакините имаха достатъчно възможности да стигнат до изравняване. Те остават на десетата позиция с актив от 50 точки.

В последните два кръга Реал ще се изправи срещу Виляреал и Леганес. За Барса предстоят мачове с Осасуна и Алавес. Между тях за двата гранда са битките в Шампионска лига.