Славия се превърна в последния отбор, който се класира на четвъртфиналите в турнира за Купата на България по футбол.

"Белите" на Александър Тарханов победиха с 5:3 от дузпи след 1:1 в редовното време и продълженията в Овча Купел.

Домакините стигнаха драматично до успеха, тъй като до 90-ата минута изоставаха в резултата, но успяха да изравнят. В крайна сметка неточен удар на централния защитник Стефан Цонков при наказателните удари реши крайния победител.

Монтана откри резултата в 24-ата минута с фантастичен удар на французина Адам Буджамаа от далечна дистанция. Това беше дебютен гол за халфа с екипа на северозападния тим.

Славия доминираше, но стигна до изравняването едва в последната минута. Тогава Радослав Кирилов вкара с удар по земя, при който вратарят на гостите Марио Кирев не се намеси достатъчно убедително.

В продълженията по 15 минути голове не паднаха, а при наказателните удари "белите" вкараха всичките си изпълнения. Цонков пропусна за гостите и ги лиши от четвъртфинал.

За тази фаза се класираха още Лудогорец, ЦСКА, Левски, ЦСКА 1948, Арда, Ботев Враца и Локомотив Пловдив.