Манчестър Сити разгроми Уулвърхямптън с 4:1 на своя "Етихад" в изтеглен мач от Висшата лига, за да изравни клубния си рекорд от 28 поредни мача без загуба.

"Гражданите" записаха 15-и пореден успех в шампионата и вече изглеждат недостижими на въргха, като водят със също толкова точки на градския съперник Юнайтед, който играе с Кристъл Палас в сряда вечерта.

Леандер Дендокер си вкара автогол в 15-ата минута на срещата преди в 61-ата Конър Коуди да изравни. В последните 10 минути на мача обаче Сити вкара три попадения. Две от тях бяха на бразилеца Габриел Жезус, а едно на алжиреца Рияд Марез.

Мениджърът на Сити Пеп Гуардиола определи тази победа като показателна за това, което отборът му иска да постигне. Той посочи, че "вълците" са изравнили с първия си удар, но това не е обезкуражило играчите му и те са готови да атакуват трофеи в следващите месеци.

"Това е добър урок за мачовете в директните елиминации. Добрите играчи в предни позиции могат да те накажат. Как ние реагирахме в минутите след техния гол е брилянтно. Това са важните минути.

В елиминациите ще трябва да играем стабилно, да не допускаме голове и да държим мача в наши ръце. Днес бяхме невероятни. Играчите подготвиха толкова сериозно. Имаме инерция и ако беше старта на сезона, този мач нямаше да го спечелим", заяви бившият мениджър на Барселона и Байерн.

Той похвали индивидуално Рияд Марез: "В миналия мач той беше невероятен. Има специални качества и е играч, който танцува по игрището. Не губи топката и увлича противниците с движенията си".

Освен Висшата лига, "гражданите" преследват още три трофея. Те са с единия крак на четвъртфиналите в Шампионска лига, в борбата за Купата на Англия са, както и на предстоящ финал за Купата на Лигата, където съперник е Тотнъм.