Левски победи Берое с 3:1 в най-интересната осминафинална среща в турнира за Купата на България днес. "Сините" сътвориха обрат след хеттрик на Найджъл Робърта, докато голът за старозагорци падна от дузпа, а картината на стадион "Георги Аспарухов" бе допълнена от червен картон за гостите.

С днешната си победа столичани взеха глътка въздух след двата мача без победа за първенство и същевременно съхраниха надеждата си за трофея в надпреварата

Мартин Камбуров пропусна първата опасна възможност в мача, след като бе изведен в наказателното поле на Левски, но се забави и не успя да стреля в 14-ата минута. Голмайсторът обаче откри резултата десет минути след това, когато бе безкомпромисен от дузпа, отсъдена за спъване на Фейсал Рерас срещу Стив Фуртадо.

За ветеранът това бе гол №25 срещу Левски и така той измести друг бивш нападател на Берое и ЦСКА от върха в тази класация - Петър Жеков.

Равенството бе възстановено отново от статично положение, след като Найджъл Робърта отбеляза от свободен удар в 38-ата минута, когато прати топката във вратарския ъгъл на Генадий Ганев с премерен изстрел - 1:1.

Снимка: Bulphoto

Второто полувреме започна с привиден импулс в редиците на домакините, които на няколко пъти тестваха Ганев в първия четвърт час след подновяването на играта. Първо това направи Мартин Петков, а след това Ивайло Найденов, който пропусна сам срещу украинския вратар.

Карлос Охене остави Берое с човек по-малко в 61-ата минута, когато бе изгонен за настъпване срещу Петков, когото малко преди това бе фаулирал.

Само три минути след тази ситуация Левски получи дузпа, след като Александър Цветков повали Илия Юруков. Робърта отбеляза втория си гол в мач със силен и отлично насочен шут под напречната греда.

Голмайсторът на “сините” бе пощаден моменти по-късно, след като в 67-ата минута при центриране от корнер налетя на Ганев с кунг-фу ритник в стил “Ерик Кантона”, но получи само жълт картон. Заралии се опитаха да стигнат до изравняване, макар да бяха с човек по-малко, но това се оказа трудна мисия.

Робърта сложи край на всичко в добавеното от Станислав Тодоров време, когато се откъсна сам срещу Ганев и го преодоля за 3:1, оформяйки своя хеттрик.

Последните два осминафинала са утре: Ботев (Враца) - Черноморец (Балчик) от 14:00 часа и Славия - Монтана от 17:30 часа.