Седмица, след като пловдивският Локомотив спечели Купата на България, това сториха и съименниците му от Москва.

Локомотив грабна своята трета Купа на Русия в последните четири години, и общо десета в цялата си история.

На финала в Самара, московските "железничари" победи с 1:0 тима на Урал (Екатеринбург).

Родният национал Никойа Димитров, който е твърд титуляр в отбора на Урал, не успя да вземе участие в мача заради контузия.

Единственото попадение в мача отбеляза Дмитрий Баринов в 27-ата минута, с което донесе Купата за своя тим.

Този развой в Самара зарадва двама наши национали. Победата на Локомотив означава, че Арсенал Тула, където играят Георги Костадинов и Михаил Александров, ще играе за първи път в своята история в евротурнирите.

По същото време в Чехия, столичният гранд Славия завоюва своя първи "Златен дубъл" от 77 години насам.

Седмица след спечелването на титлата, Славия победи Баник (Острава) с 2:0 във финала за Купата на Чехия.

Освен двата местни трофея, Славия достигна и четвъртфиналите на Лига Европа, като изпраща един от най-успешните сезони в историята си.

Хърватският гранд Динамо (Загреб) не успя да постигне дубъл, след като загуби финала за Купата на Хърватия с 1:3 от Риека.

Подобна съдба сполетя и шампионът на Кипър - АПОЕЛ.

Грандът от Никозия загуби финала от АЕЛ (Лимасол) с 0:2.

Финал за Купата се игра и в съседна Северна Македония.

Проектът Академия Пандев, собственост на звездата от италианската Серия "А" Горан Пандев, завоюва своя исторически първи трофей, само девет години след основаването си.

Тимът от Струмица спечели финала срещу Македония Гьорче Петров с 4:2 след изпълнение на дузпи и 2:2 в редовното време.