Сериозни изненади имаше в днешните мачове от 1/32-финалите на Купата на България.

Един от лидерите във Втора лига Етър Велико Търново приключи бързо-бързо участието си, след като допусна поражение с 2:3 в Севлиево от едноименния местен тим.

След малко повече от четвърт час игра домакините излязоха напред в резултата с попадение на Винисиус Да Соуса. В 37-ата минута авансът на домакините бе удвоен след попадение на капитана Добрин Петров.

Етър се върна в срещата в 66-ата минута с гол на Яни Пехливанов, но само четири минути по-късно Галин Стоянов възстанови аванса от два гола на Севлиево. "Болярите" направиха нов опит да се върнат в срещата в 76-ата минута, когато Иванов си вкара автогол, но това се оказа недостатъчни.

Третодивизионният Розова долина Казанлък пък също поднесе голяма изненада и елиминира намиращият се в добра форма втородизивионен Янтра Габрово след победа с 3:0 на стадион "Севтополис".

"Розите" излязоха напред в резултата още в петата минута на срещата, когато точен от дузпа бе Пламен Колев. Домакините много бързо удвоиха аванса си и само още пет минути по-късно Венцислав Иванов се разписа за 2:0. Минута преди края на редовното време бе оформено крайното 3:0.