Изненадваща атака ще поведе България тази вечер в Прага.

От 21:45 българоско време националите ни се изправят срещу Чехия, в квалификационен мач за Евро 2020.

Двубоят ще е дебют за Красимир Балъков, а с треньорската смяна, ще видим и няколко промени в състава.

Може би най-шокиращ изглежда изборът в нападение. Петър Хубчев до този момент залагаше на Ивелин Попов в ролята на фалшива деветка или на Спас Делев.

Балъков обаче ще излезе с нападател тип таран и това ще е Исмаил Иса от Дунав (Русе).

Това ще е вторият му мач за Бъглария, след 70-те минути, които изигра в контрола срещу Румъния през 2015-а.

През годините Иса играеше за Левски, Литекс и молдовския шампион Шериф, но не бе опция за националния тим. Петте му гола за борещия се за спасение Дунав обаче промениха това.

В офанзивен план ще започне и 18-годишният Мартин Минчев от Черно море.

Той направи истински фурор в първенството, дори записа общо 22 минути за България срещу Черна гора и Косово, а днес се очаква да започне от първата минута.

На вратата изненади няма да има. Там ще е Николай Михайлов от Левски. Той си върна мястото на българската врата през март, когато започна да пази редовно в Левски, при това на добро ниво.

Отдясно в защитата започва Страхил Попов. Футболистът на турския Касъмпаша, който направи 4 асистенции в последните си мачове за България.

В средата на отбраната ще са Васил Божиков. Автор на гола ни срещу Косово, и капитан на словашкия шампион Слован Братислава. До него пък ще е дебютантът Кристиан Димитров от Ботев (Пловдив).

Колебание има за левия фланг на защитата. Очаква се там да започне Антон Недялков от Лудогорец, макар и Крум Стоянов, когото Балъков познава отлично от съвместната им работа в Етър да е вариант.

Ако бъде избран Стоянов, то Недялков ще играе в центъра на отбраната, а Кристиан Димитров ще остане на пейката.

Изобрът на халфове не е по-малко изненадващ. Двойка в средата ще бъдат Георги Сърмов от Етър и Кристиян Малинов от ЦСКА.

Определено дефанзивно настроени халфове, тим биткаджии, които ще имат за задача да рушат чешката игра.

Отговорността за организирането на българските атаки ще падне върху капитана Ивелин Попов и звездата на Ботев Тодор Неделев.

На пейката ще остане футболист №1 на България за изминалата година Кирил Десподов. Може би основателно, защото играчът няма мач в последните два месеца за клубния си Каляри.