В щаба на националния отбор има сериозни притеснения за контузията на капитана Ивелин Попов, който напусна принудително мача на своя Ростов срещу УФА в Русия вчера.

Тимът му загуби с 0:2 като гост на изкуствения терен на съперника, а нападателят бе сменен след първото полувреме.

По някаква лоша прищявка на съдбата или съвсем неслучайно, предишната травма на Попов дойде пак на този терен - в УФА, през април. Тогава той бе сменен още в 24-ата минута на двубоя, който Ростов отново загуби (0:1).

Пълната информация за състоянието на Попов, както и подробности за травмата още липсват.

Но в БФС и щаба на селекционера Красимир Балъков имат индикации, че капитанът може би няма да е готов за европейската квалификация с Англия на 7 септември в Лондон.

Мачът на "Уембли" е несъмнено най-сериозното изпитание за отбора ни в групата, като срещу нас ще е четвъртият в света и трети в Лигата на нациите на Европа.

А Попов продължава да е най-силният футболист на България и отсъствието му би било голям удар.