Лацио победи шампиона Интер с 3:1 на "Стадио Олимпико" в дербито на осмия кръг на Серия "А".

"Римските орли" нанесоха първа загуба на бившия си наставник и легенда на клуба Симоне Индзаги, който през лятото ги напусна в посока "Сан Сиро".

Видео от мача и още новини за Серия "А" може да видите в сайта maxsport.live.

Успехът за "римските орли" дойде с впечатляващ обрат през второто полувреме, след като първото завърши в полза на гостите.

В трето поредно домакинство Лацио не губи от Интер и вече в четири поредни мача между двата тима неизменно голове падат и в двете врати.

Днес първо бе разпечатана тази на Пепе Рейна. В 12-ата минута Иван Перишич вкара дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Николо Барела.

След почивката Лацио се разигра. В 63-ата минута домакините получиха дузпа за игра с ръка на Бастони. Изпълнението бе на Чиро Имобиле, който рядко изпуска.

В 81-ата минута Фелипе Андерсон вкара за 2:1с добавка при много спорни обстоятелства. Той завърши атака, при която Федерико Димарко от гостите лежеше на терена в продължение на близо минути. Съдията обаче не спря играта и това предизвика бурни протести от гостите. Преди това обаче и Лаутаро Мартинес не изчисти топката, въпреки контузията на съотборника си.

В края на мача остана време и за трети гол за Лацио. Реализира го Сергей Милинкович-Савич с глава след центриране на Луис Алберто от фаул.

Така Лацио събра 14 точки и вече е на петата позиция в таблицата. Интер е трети със 17.

В друг мач, който се игра по-рано, Специя с Петко Христов направи обрат срещу Салернитана и победи с 2:1.