Роберт Левандовски продължава да поставя рекорди в Бундеслигата, а най-пресният такъв е това, че отбелязва в осем поредни гостувания на своя тим. Полският голмайстор вкара един от головете за Байерн (Мюнхен) при 4:0 срещу Шалке 04 далеч от дома, а с тази победа шампионите се откъснаха на седем точки от втория в класирането - РБ (Лайпциг).

Баварците показаха чудесен футбол срещу последния в класирането, като освен постижението на Левандовски, Джошуа Кимих и Томас Мюлер също попаднаха в светлината на прожекторите. Кимих направи три асистенции, докато Мюлер добави два гола при категоричния триумф на Байерн. Другото попадение за мюнхенския тим бе дело на Дейвид Алаба.

Мюлер откри с глава в 33-ата минута, като отново показа безценното си чувство за пласиране, промъквайки се зад защитата на “кралскосините”. Левандовски удвои десет минути след началото на второто полвуреме, като овладя дълъг пас на Кимих, майсторски задържа топката и я прати във вратата между двама защитници. Мюлер вкара втория си гол две минути преди края на редовното време, отново с глава, а Алаба оформи финалния резултат от 4:0 с шут от над 30 метра в последната минута.

Баварците са лидери с 42 точки, следвани от РБ (Лайпциг) и Байер (Леверкузен), съответно с 35 и 32. Шалке пък е на последната осемнадесета позиция с едва 7 точки.