Байерн (Мюнхен) ознаменува спечелването на титла №31 в историята си с шампионски разгром срещу Борусия (Мьонхенгладбах) - 6:0! Баварците влязоха в мача като първенци на страната, след като РБ (Лайпциг) отстъпи на Борусия (Дортмунд) по-рано през деня и загуби и теоретичните си шансове за първото място.

Полската голова машина Роберт Левандовски вилня при победата днес, реализирайки половината попадения. Хеттрикът доближи Лева на два гола от абсолютния голмайсторски рекорд в шампионата на Германия - 40-те попадения на Герд Мюлер през сезон 1971/1972.

Деветката на Байерн се нуждае от още два гола, за да подобри постижението на клубната легенда.

Днес Левандовски откри още във втората минута, a Томас Мюлер удвои в 23-ата минута. Мюлер и Дейвид Алаба стават първите футболисти, които пeчеля по десет титли на Бундеслигата.

Гол №2 на Левандовски дойде от воле в 34-ата минута, а след това той асистира на Кингсли Коман в самия край на първото полувреме за 4:0.

Голаджията вкара дузпа в 66-ата минута, за да оформи хеттрика си, а Лерой Сане вкара шестия гол двадесет минути по-късно.

Междувремнно домакините бяха останали с десетима души заради изгонването на Танги ‘Нианзу, но това не ги спря по никакъв начин.