Роберт Левандовски вкара първия си гол с екипа на новия си клуб Барселона и бе избран за играч на мача при разгромната победа с 6:0 над мексиканския Пумас.

Срещата на препълнения "Камп Ноу" бе за традиционния трофей "Жоан Гампер", при който каталунците играят обикновено срещу чуждестранен съперник непосредствено преди началото на сезона си.

През тази година Пумас бе избран, тъй като това е новият отбор на ветерана и легенда на каталунците Дани Алвеш, който получи нещо като бенефис и изпращане от публиката.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА >>>

Представянето на отбора му не бе особено празнично, тъй като до 20-ата минута той и съотборниците му изоставаха с 0:4 след шоу на Левандовски и компания. Поляка откри резултата, а след това даде две асистенции на младия Педри, едната от които с пета.

Между тези голове Осман Дембеле се разписа, а през втората част точни бяха още Пиер-Емерик Обамеянг и Френки де Йонг.

Барса печели традиционния мач за десети пореден път, като в този период побеждаваше Сантош, Леон, Рома, Сампдория, Чапекоензе, Бока Хуниорс, Арсенал, Елче и през миналата година Ювентус. За последно загуби през 2012-а, когато Сампдория взе победата с 1:0. Юве и Манчестър Сити също са надвивали каталунците за трофея през този век.

Същинският сезон на Барса започва следващата седмица с домакинство на Райо Валекано в първенството.