Днес се изиграха част от мачовете от втория предварителен кръг за Купата на България, като някои елитни клубове, включително грандовете Левски и ЦСКА научиха своите противници.

Изиграните срещи бяха 8, като те противопоставиха отбори от Втора лига срещу представители на аматьорския футбол.

Варненският Спартак спечели с 1:0 гостуването си на четвъртодивизионния Лато от село Алеково.

Победният гол на стадиона в Свищов падна пет минути преди края, като по този начин "соколите" си осигуриха мечтан мач срещу Левски.

Той обаче вероятно ще се играе в Балчик, заради ремонтните дейности на стадион "Спартак".

Варненци се завърнаха в професионалния футбол след 5-годишно изгнание по долните групи, а последната им среща с Левски бе през 2014-а, отново в този кръг за Купата. Тогава столичният гранд спечели със 7:1.

ЦСКА пък ще гостува в Горна Оряховица на местния Локомотив.

Втородивизонният тим победи Марица в Пловдив с 3:1, за да си осигури мечтания сблъсък с "червените".

Както Спартак, така и Локомотив се славят с верни фенове, които вероятно ще понапълнят стадионите за мачовете с двата ни гранда, които ще бъдат играни между 24 и 26 септември.

Пернишкият Миньор пък спечели регионалното дерби със Струмска слава (Радомир) с 1:0.

Така се оформи друг класически за родния футбол сблъсък, в който Миньор ще приеме пловдивският Ботев.