ЦСКА някак обърна и спечели с 2:1 гостуването на Локомотив (Пд) от предпоследния кръг на Първа лига, след като Али Соу вкара гол в последната секунда на последната четвърта минута от добавеното време в края.

Гамбиецът, посочен като грешник срещу същия съперник преди 8 дни, след като изпусна решаваща дузпа на финала за Купата на България, този път е герой за "червените". Соу прати ЦСКА на второ място с попадението, с три точки пред Левски и четири пред Славия.

Така реми срещу Берое в неделя у дома ще гарантира директна квота за тима от "Българска армия" в Лига Европа.

Мачът бе инфарктен, но и с две спорни съдийски отсъждания. Домакините започнаха без куп титуляри, които дадоха положителни тестове за коронавирус в дните преди двубоя. И въпреки това Локо, който не играе за нищо в първенството след спечелената Купа, бе по-надъхан и игра по-дисциплинирано.

ЦСКА изпусна добра ситуация в началото чрез Соу, после Тиаго стреля в гредата. Но това бе горе-долу всичко чак до последните 10 минути, въпреки че гостите владееха топката.

Локо поведе изненадващо, след като в 61-вата минута Лукас Салинас открадна топката от Петър Занев, който за пореден път през сезона показа неразбирателство с вратаря Густаво Бусато.

Шокът за ЦСКА бе пълен, но дойде 80-ата минута, когато Кристиан Малинов спечели дузпа. Той бутна топката край Петър Витанов и потърси контакт с крака му, какъвто имаше. Затова и играчът на Локо не спори, въпреки че решението е дискусионно. Такава дузпа се свири, но и се оспорва винаги от отбора, срещу когото е отсъдена.

Тиаго не сбърка - 1:1.

Домакините вече определено нямаха сили и бяха натиснати за първи път в мача дълбоко в наказателното си поле. В 4-ата минута на добавеното време резервата Ахмед Ахмедов изведе Соу и той вкара безценен гол, който вероятно ще прати ЦСКА в Европа.

Но преди това, в 87-ата минута, дойде и втората спорна ситуация. Салинас изведе Малонга отдясно и последва гол, отменен заради сигнал по-рано от рефера за засада. Страничният съдия обаче сбърка, тъй като нападателят бе в коректна позиция и попадението не биваше да бъде анулирано.

Вероятно и заради това, в ложите на стадиона настана напрежение между хора от ръководството на ЦСКА и тези на Локо. Срещата бе без публика заради решение на Областния кризисен щаб след случаите на зараза в тима и сред феновете на домакините.

В неделя "червените" ще търсят точка срещу Берое от 21 часа, а Левски по същото време приема Локо и ще се надява на грешка на "червените", гарнирана със своя победа. Славия е домакин на Лудогорец, но шансовете на тима за място поне на бараж минават през провал на "сините".