Локомотив (София) отбеляза оставането си във футболния елит на България с победа.

Столичните "железничари" победиха Пирин с 1:0 в мач, който се оказа само за честта на двата тима.

Около час преди неговото начало стана ясно, че Локомотив запазва мястото си в Първа лига заради ремито между преследвачите му Ботев (Враца) и Царско село.

Пирин от своя страна бе свършил работата си преди две седмици, като така и двата новака в Първа лига ще бъдат част от елита и през следващия сезон.

Неприятната серия на Локомотив от три мача без победа бе прекъсната от Димитър Митков, който в 37-ата минута вкара с глава след центриране на Мики Орачев.

Така Локомотив зарадва феновете и официално изпълни своята цел - оставането в елита, срещу очевидно вече мислещите за своята почивка играчи на Пирин.

В долната четворка на плейофите Пирин и Локомотив делят са на първите две позиции с по 33 точки. Трети и четвърти също с равни точки за Ботев (Враца) и Царкско село, които ще решат кой изпада директно и кой ще играе бараж срещу тим от Втора лига.