Локомотив (Пловдив) победи Хебър (Пазарджик) с 2:1 на стадиона в квартал Лаута в среща от третия кръг на родния футболен шампионат.

Изданието на това регионално дерби беше първо от близо 30 години и то стана възможно след завръщането на Хебър в елита през този сезон.

Локомотив на Александър Томаш завоюва втора поредна домакинска победа с 2:1, след като надви и Пирин с този резултат в началото на първенството. Така вече има шест точки и дели третото място с Арда.

За Хебър загубата е втора след тази от Септември в миналия кръг и тимът е 12-и с три точки.

Резултатът бе открит от "смърфовете" още в 32-ата секунда на мача, като Бирсент Карагерен подаде по земя на Бабакар Дион и африканецът още с първото си докосване прати топката във вратата.

В 17-ата минута Еманул Манев от гостите отправи много слаб удар от перфектна позиция. В 32-ата минута отново той пробва рефлекса на Илко Пиргов с удар от воле.

В 33-ата минута Хебър получи дузпа след нарушение на Пиер Зебли срещу Манев. От бялата точка точен бе нападателят Тодор Чаворски.

През втората част Локомотив доминираше и стигна до победен гол в 64-ата минута, когато Преслав Боруков реализира с глава след центриране от левия фланг на Бабакар Дион.