Лудогорец отново се откъсна на върха в класирането на родното първенство и е на шест точки от втория ЦСКА след победа с 1:0 над столичния си съперник днес. Така шампионите се поправиха за грешната стъпка срещу Локомотив в Пловдив миналия кръг и прекъснаха серията от 11 поредни мача без загуба на “армейците” в шампионата.

След 19 мача разградчани имат 45 точки, докато ЦСКА е с 39.

Освен това най-сетне приключи и тенденцията двата тима да завършват наравно в двубоите помежду си, след като именно това се случваше в последните шест срещи помежду им. С днешната победа разградчани направиха сериозна крачка към десетата си поредна титла, докато футболистите на Бруно Акрапович не бяха особено креативни и завършиха срещата без нито един удар във вратата на съперника. Това бе и първа загуба за босненския наставник откакто е треньор на ЦСКА.

Единственият гол в мача дойде по-малко от пет минути след началото му. Кирил Десподов проби по лявото крило, размина двама защитници на бившия си клуб и стреля. Густаво Бусато спаси, но Бърнард Текпетей бързо направи добавка, с която откри - 1:0 в 4-ата минута.

Снимка: Bulphoto

Попадението даде увереност на шампионите, които се задържаха в противниковата половина за по-дълго време. ЦСКА отговори с преса, с която за кратко успя да ограничи скоростните нападения на съперника, но в 18-ата минута Текпетей намери с диагонален пас оставения напълно сам Десподов. Той от своя страна стреля, а Юрген Матей в последния момент изби топката пред вратата.

Столичани направиха опит да погледнат по-сериозно към вратата на Пламен Илиев, но неуспешно, а “орлите” пак си върнаха инициативата, като Десподов и Текпетей бяха неуловими за изненадващо неорганизираната защита на ЦСКА днес. В 33-ата минута ганаецът намери Десподов, който обаче стреля неточно с глава.

Две минути преди почивката преотстъпеният от Каляри български национал някак успя да се промъкне между трима в червено, но стреля в обсега на Бусато.

Второто полувреме започна с натиск на ЦСКА и няколко центрирания, които обаче така и не доведоха до нещо съществено пред Илиев. Първата по-добра атака за домакините след почивката дойде в 60-ата минута, когато шут на Кешерю бе блокиран, а от последвалия корнер не се стигна до нещо опасно и Бусато улови.

Три минути по-късно Джером Синклеър центрира хубаво, а Жорди Кайседо стреля неточно с глава над вратата. Зад него на привидно по-добра позиция бе Тиаго Родригес. Високите топки в наказателното поле на Лудогорец бяха предпочитан начин за нападение от ЦСКА, но те така и не водеха до нещо съществено, като “червените” така и не успяваха да пласират първия си удар в рамките на вратата.

Пет минути преди края искри прехвърчаха между резервата Мено Кох и Десподов, като острите им реакции заслужаваха жълти картони, но такъв получи само Кох. Нидерландецът спаси ЦСКА от сигурен гол в 88-ата минута, когато спря изстрел на Кешерю към празната врата.