Барселона победи Севиля с 2:0 като гост и поне временно се изкачи на втората позиция в Ла Лига. Триумфът на каталунците бе дирижиран от Лионел Меси, който подаде за първия и сам реализира втория гол при шестнадесетия успех на своя отбор в 25 мача досега през сезона в първенството.

В 29-ата минута аржентинската суперзвезда изведе по перфектен начин Усман Дембеле зад защитата на андалусийците, а той отбеляза с удар под плонжа на вратаря Ясин Буну.

Меси собственоръчно изработи втория гол, след като проби и стреля във вратаря, а след това не сгреши при добавката - 2:0 пет минути преди края.

Двата отбора ще се срещнат отново в сряда, но в турнира за Купата на Краля. Мачът им е от полуфиналите на надпревата, като първата среща бе спечелена с 2:0 от Севиля.

Барса е на второ място в таблицата с 53 точки. Лидер е Атлетико (Мадрид) с 55 и два мача по-малко, а Реал е трети с 52 и двубой по-малко.