Барселона се изравни с втория в испанския шампионат Реал Мадрид след трудна победа с 2:1 над Атлетик Билбао в 21-ия кръг.

Късен гол на Антоан Гризман реши срещата в полза на каталунците, които взеха частичен реванш от баските след поражението във финала за Суперкупата на Испания.

Срещата беше равностойна, но индивидуалната класа в отбора на Роналд Куман я реши в негова полза.

Домакините започнаха силно и още преди седмата минута имаха два изгодни шанса чрез Лионел Меси и Антоан Гризман.

Стигна се до 20-ата минута, когато аржентинецът вкара фантастичен пряк свободен удар, въпреки че на вратата имаше както вратар, така и защитник, опитващ се да спре топката.

Барса удържа аванса си до края на полувремето, но в началото на второто допусна изравняване. Раул Гарсия центрира от левия фланг и Жорди Алба си заби автогол под натиска на Оскар де Маркос. Имаше съмнения за нарушение в ситуацията, но повторенията не показаха достатъчно основания за такова.

В 75-ата минута Барса преодоля отбраната на гостите с гол на Антоан Гризман. Той се възползва от многоходова акция и асистенция на младия Оскар Мингеса.

Така "блаугранас" постигнаха четвърта поредна победа в шампионата и се изравниха с втория Реал Мадрид с по 40 точки, на десет зад лидера Атлетико. Билбао е 11-и с 24 точки.