Милан и Порто завършиха наравно 1:1 в среща от четвъртия кръг на груповата фаза в Шампионска лига.

Така "росонерите" остават с минимални шансове за класиране в елиминациите, тъй като са само с една точка и ще трябва да търсят победи срещу Ливърпул и Атлетико Мадрид в следващите си мачове.

Днешната среща на "Сан Сиро" бе с две лица - през първата част Порто, който ще е доволен от равенството, напълно доминираше, а във втората отборът на Стефано Пиоли направи всичко възможно да стигне до обрат, но стигна само до изравняване. Порто към момента е втори в групата с пет точки.

Още в първата минута имаше напрежение пред вратата на "росонерите", но Еванилсон стреля неточно. Логичното се случи в шестата минута, когато нова груба колективна грешка в отбраната на Милан доведе до пас към Луис Диас и той реализира от близка позиция. Пасът бе на Марко Груич.

В 17-ата минута Порто бе близо до втори гол. След центриране от фаул Груич стреля с глава и вратарят Татарушану направи страхотно спасяване. Малко по-късно стражът отново се прояви прекрасно след корнер и удар с глава на Тареми.

Първият сериозен удар на сметката на Милан дойде чак в 33-ата минута, когато Оливие Жиру страхотен шут от дистанция, но Диого Коста се намеси впечатляващо.

В 55-ата минута Порто удари и гредата, когато Пепе отклони с глава към Еванилсон, който стреля по същия начин в рамката на врата.

В 61-ата минута Милан стигна до изравнителен гол с голяма доза късмет. Пряк свободен удар на Бенасер рикошира в стената и стигна до Оливие Жиру, който стреля, но последва спасяване. Топката стигна до Калулу, който стреля от малък ъгъл и играч на Порто си отбеляза автогол.

В края на мача резервата Златан Ибрахимович реализира, но голът правилно беше отменен заради засада.

В другия ранен мач от програмата Реал Мадрид победи Шахтьор Донецк на "Сантяго Бернабеу" с 2:1.

Два гола на Карим Бензема донесоха актив от девет точки на "белия балет" и първо място в Група "D", където са още отборите на Шериф Тираспол и Интер. Шахтьор е последен в групата с една точка.

Първият гол на Бензема в 14-ата минута бе исторически, тъй като е под №1000 за кралския клуб в историята на Шампионска лига.

Иначе за украинците точен бе Фернандо в 39-ата минута за 1:1, но след час игра Бензема отново се разписа за крайното 2:1.