Ливърпул се класира комфортно за осминафиналите на Шампионска лига.

Това стана факт след успех с 2:0 над Атлетико Мадрид в Група "B" от турнира, с който отборът на Юрген Клоп е първи с пълен актив от 12 точки и няма как да бъде задминат.

"Мърсисайдци", подобно на мача в Мадрид (3:2) преди две седмици, вкараха два ранни гола, но този път не получиха ответен удар. Причината за това бе директен червен картон за централния защитник на "дюшекчиите" Фелипе в рамките на първото полувреме.

Диого Жота и Садио Мане реализираха попаденията за английския тим, който след това направи много пропуски. Но и имаше късмет, тъй като гол на Луис Суарес бе отменен заради засада. Това се случи и с попадение на Жота.

Снимка: AP/БТА

Като цяло устремното начало не бе изненада и показва, че Ливърпул е един от отборите в най-добра форма в Европа. Последвалият червен картон заличи интригата до края и така Атлетико остава трети във временното класиране с пет точки, на една зад Порто. В следващия кръг на 24 ноември" дюшекчиите" приемат последния Милан, а Ливърпул е домакин на португалците. В оставащите два мача за Юрген Клоп, той ще може да даде шанс на футболисти, които по-рядко са в титулярния състав.

Мачът на "Анфийлд" започна на много високо темпо и Ливърпул поведе още в 13-ата минута. Трент Александър-Арнолд центрира от фланга и Диого Жота изпревари защитниците пред себе си, за да отклони с глава от близка дистанция - 1:0.

В 21-ата минута резултатът стана 2:0. Остър пас на Александър-Арнолд донесе втората му асистенция, след като Садио Мане засече подаването и бе точен.

В 36-ата минута съдията отсъди странен червен картон за Ателтико. Централният защитник изрита Садио Мане при обещаваща атака, но ситуацията бе в центъра на терена.

Намиращият се в страхотна форма Мохамед Салах можеше да вкара в 42-ата минута, когато финтира бранител и стерля силно, но Ян Облак Спаси. Веднага след това стражът се прояви и след удар на Диого Жота.

Още в началото на втората част Ливърпул стигна до трети гол, който бе отменен. Жоел Матип пусна съвършен извеждащ пас към Жота зад защитата и португалецът отбеляза, но ВАР посочи, че има засада.

В 52-ата минута Салах влезе на парад в наказателното поле и ударът му бе спасен от Облак. След това защитата предотврати сигурен гол преди да се стигне до добавка. От последвалия корнер Матип непокрит стреля в аут.

В 57-ата минута Луис Суарес вкара срещу бившия си клуб, но и тук голът бе отменен заради засада.

Атлетико се опитваше на контраатака и в 74-ата минута направи прекрасна такава, но финалът й бе опропастен от ужасен удар на Ектор Ерера.

До края на мача темпото продължи да е високо, но Ливърпул избра да играе предпазливо и да не търси още голове на всяка цена.