Световният №2 Рафаел Надал продължава да е единствен от най-големите фаворити в Австралия, който все още не се е сблъскал с трудности в мачовете си.

Матадора победи британеца Камерън Нори със 7:5, 6:2, 7:5 и продължава без загубен сет към осминафиналите.

Все пак това бе най-трудният мач за Надал до момента в Мелбърн, като той за първи път трябваше да остане на корта повече от два часа.

В първия и третия сет той дори трябваше да чака до 12-ия гейм, за да реши всичко, като и в двата случая Нори не бе далеч от достигането до тайбрек.

Британецът дори тръгна с пробив в петия гейм на мача, но това бе първият и последният случай, в който реално успя да затрудни Надал на негов сервис.

През останалото време Матадора доминираше. С два пробива той обърна първия сет, също два пробива му бяха нужни, за да спечели втория.

Третия сет пък бе решен в последния му 12-и гейм. Нори се надяваше, че поне този път ще може да достигне до тайбрек, но Надал го проби за 7:5 и спечели мача.

В следващия кръг Матадора ще играе срещу скандалджията Фабио Фонини.

След изпълненията преди два дни, днес италианецът уби домакинските надежди, като изхвърли първата им ракета Алекс де Минор от турнира.

Фонини спечели с 6:4, 6:3, 6:4, като след вчерашното отпадане на Кирьос, Австралия остана без тенисист в мъжката схема на турнира.