Локомотив (Пловдив) записа рекордна победа в дербито с Ботев (Пловдив), отнасяйки големия си съперник с 6:0!

"Черно-белите" надиграха с лекота градския съперник, за да запишат най-изразителния успех в цялата история на битката за Пловдив. Досега най-голямата разлика в дербито бе пет гола (5:0 за "канарчетата" на два пъти), докато най-яркия успех на сметката на Локо не е бил с повече от четири гола (7:3 и 4:0).

Феновете на Локо, които надали са очаквали нещо подобно, почетоха Диего Армандо Марадона с транспарант, опънат на празните трибуни на "Лаута", а Момчил Цветанов откри резултата след едва минута игра, когато Бирсент Карагарен центрира по земя, Димитър Илиев прескочи топката, а Чико я заби във вратата в 66-ата секунда за 1:0. След по-малко от 10 минути футбол дойде и втори гол, този път дело на Диниш Алмейда, който със завидно за централен защитник умение се разписа майсторски с глава след центриране на Парвизджон Умарбаев - 2:0 в 9-ата минута.

Домакините доминираха изцяло, а в 24-ата минута вече водеха с 3:0 - капитанът Димитър Илиев не сбърка от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Филип Филипов срещу Георги Минчев. Именно Минчев пък вкара може би най-красивото попадение тази вечер - в 28-ата минута той се освободи по блестящ начин от Станислав Работов, елиминирайки го със завъртане и отбеляза от границата на наказателното поле - 4:0.

В края на първото полувреме Ботев понесе още един удар, след като Джонатан бе изгонен за втори жълт картон. Втората половина не стартира блестящо за гостите, които останаха и без Тодор Неделев, който бе сменен заради контузия.

Футболистите на Александър Тунчев нито за миг не намалиха темпото и търсеха нови голове, за да се стигне до 5:0 двадесетина минути преди края. В 71-ата минута Илич стреля от двадесетина метра, топката се отби в играч в жълто-черно и влетя за пети път в мрежата на Янко Георгиев

Спечелената дузпа и попадението изглежда не бяха достатъчни за Минчев, който бе във вихъра си и в 78-ата минута асистира на Николай Николаев за 6:0. Крайният защитник вкара първия си гол в професионалния футбол - при това срещу големия съперник.

"Смърфовете" са начело в класирането на родното първенство с 27 точки от 13 мача, но и с два двубоя повече от втория Лудогорец. Ботев пък е десети с 13 точки.