Mанчестър Сити стигна до инфарктна победа в гостуването си на Улвърхемптън. "Гражданите" грабнаха трите точки след успех с 2:1, който бе изкован буквално в последните секунди на срещата.

Домакините изненадващо успяха да поведат в седмата минута след гол на Ларсен, но до почивката Сити изравни с попадение на Гвардиол.

През втората част "вълците" успяха да удържат натиска на шампионите, преди да капитулират в 95-ата минута.

Герой за Сити отново бе защитник - Джон Стоунс, който се разписа от корнер и качи тима си на върха в класирането. Съдията Крис Кавана трябваше лично да преразгледа на ВАР монитора попадението заради съмнение, че Бернардо Силва пречи на вратаря, но в крайна сметка попадението бе признато.

Отбоорът на Гуардиола е лидер с 2 точки аванс пред преследвача Ливърпул, който обаче по-късно среща Челси и може да се върне на върха.