Полуфиналният мач от Шампионската лига на зона КОНКАКАФ между мексиканските Крус Асул и Монтерей бе прекъснат за десетина минути заради хомофобски обиди от страна на фенове по трибуните.

Съдията Сесар Рамос спря играта през второто полувреме заради скандирания, дошли от привърженици на Крус Асул.

В крайна сметка играта бе подновена и Монтерей победи с 4:1 на легендарния стадион "Ацтека". Тимът продължи напред към финала след общ резултат от 5:1 и през октомври ще спори за трофея с друг мексикански тим - Америка.

"Този език и това поведение няма да бъдат толерирани от КОНКАКАФ в нашите турнири", гласи официалното изявление на организаторите.

През месец юни мексиканската федерация получи наказание от два мача без фенове за националния отбор именно заради дискриминация.