Ювентус победи като гост Спал с 2:1 в среща от 25-ия кръг на Серия "А" и увеличи преднината си пред Лацио на четири точки.

"Бианконерите" поведоха с 2:0 и допуснаха попадение от дузпа, но успяха да задържат аванса си, като така прекъснаха серия от две поредни загуби като гост в шампионата.

Кристиано Роналдо вкара в 11-и пореден мач на Ювентус в Серия "А" и така изравни върховото постижение на Габриел Батистута от сезон 1994-а година с екипа на Фиорентина.

Юве се справи сравнително лесно с последния в класирането, но трябваше да трепери в последните 20 минути заради крехкия си гол аванс. Успехът идва дни преди важния осминафинален мач с Лион в Шампионска лига.

Резултатът бе открит в 40-ата минута, когато Роналдо се възползва от перфектна асистенция на Хуан Куардадо, а атаката започна с много добър извеждащ пас на Аарън Рамзи.

Именно уелсецът направи 2:0 в 61-ата минута. Той прехвърли технично вратаря след асистенция на Пауло Дибала.

В 69-ата минута Спал вкара почетен гол след отсъдена дузпа с ВАР за нарушение на Даниеле Ругани срещу Симоне Мисироли. Точен от бялата точка бе голаджията на домакините Андреа Петаня.

Загубата е пета поредна за Спал, като неизменно в тези срещи тимът бележи поне веднъж. Само че остава със скромните 15 точки, поне на осем от спасителния бряг преди края на кръга.

В друг мач по-рано днес Болоня и Удинезе завършиха наравно 1:1 след изравнителен гол на Родриго Паласио от домакините в 91-ата минута.