Кристиано Роналдо се завърна с гръм и трясък в Манчестър Юнайтед и показа на целия свят, защо е един от най-великите, играли някога футболната игра.

Португалската суперзвезда вкара два гола, а с тях Манчестър Юнайтед победи Нюкасъл с 4:1 в мач от четвъртия кръг на Висшата лига.

Естествено, че тема №1 преди мача бе Роналдо, а той направи така, че да се говори само за него и след последния съдийски сигнал.

Час преди първия съдийски сигнал "Олд Трафорд" бе препълнен, а всички бяха дошли да видят Роналдо дори и на загрявката. Еуфорията се усещаше, а това е ефектът от трансферите на суперзвезди, каквито в днешни дни са само Роналдо и Меси.

За първи път след финала на Шампионска лига през 2009-а, Кристиано облече екипа на Юнайтед, като му отне точно 46 минути и 31 секудни, за да прати топката във вратата.

Португалецът бе на точното място в самия край на първата част, за да се възползва от грешката на вратаря на Нюкасъл, който отби неумело топката и бе наказан.

Роналдо трбяваше са да я вкара от около метър разстояние, а това бе първият му гол във Висшата лига от 12 години и 124 дни.

Снимка: Getty images

Тогава отново на "Олд Трафорд", португалската звезда наказа градксия съперник Сити.

Със сигурност двубоят поне през първата част не бе сред най-атрактивните с оглед продукцията на двата тима, но присъствието на играча с №7 в червен екип придаваше нужното вълнение, макар и за него до гола, всичко да се развиваше прекалено тихо.

През втората част Нюкасъл все пак успя да изравни резултата чрез Хавиер Манкийо.

Този развой наложи отново Роналдо да излиза на сцената, като шест минути по-късно, португалецът отново изведе Юнайтед напред с втория си гол в мача.

Той получи чудесен извеждащ пас от Люк Шоу, пое си майсторски топката и част от секундата по-късно, отправи удар с левия крак, който се превърна в гол.

За последно той отбеляза два гола с екипа на Юнайтед през април 2009-а, когато го направи срещу Тотнъм, а почти всичките му съотборници днес, дори не са играели професионален футбол все още.

Португалското шоу на "Олд Трафорд" продължи, защото с уникален гол от около 30 метра, Бруно Фернандеш вкара за 3:1 и десет минути преди края реши всичко в срещата.

Все пак това не бе край на головата фиеста, като в даденото от съдията продължение влезлия като резерва Джеси Лингард оформи крайното 4:1.

Със спечелените три точки днес, Манчестър Юнайтед се изкачи еднолично на върха във Висшата лига, макар и временно. "Червените дяволи" събраха 10 точки, но толкова могат да имат и тимовете на Челси, Ливърпул и Евертън след изиграването на двубоите си от кръга.